Факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
Постійне посилання зібрання
Переглянути
Перегляд Факультет дошкільної, спеціальної та соціальної освіти за Назва
Зараз показуємо 1 - 20 з 53
Результатів на сторінці
Налаштування сортування
- ДокументLEGO як засіб формування комунікативних навичок у дітей дошкільного віку з розладами аутистичного спектра(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Косоног, КсеніяУ кваліфікаційній роботі зосереджується увага на використанні LEGO як засобу формування комунікативних навичок у дітей дошкільного віку з розладами аутистичного спектра, з’ясовано місце і роль конструктора LEGO в системі корекційно-розвиткової роботи з дітьми дошкільного віку з розладами аутистичного спектра; запропоновано програму щодо формування комунікативних навичок з використанням конструктору LEGO.
- ДокументВикористання арт-терапевтичних підходів у соціально-педагогічній діяльності закладів позашкільної освіти(БДПУ, 2023) Лупна, ОлександраУ кваліфікаційній роботі схарактеризовано роль арт-терапії у соціально-педагогічній діяльності; визначено класифікацію та специфіку основних форм арт-терапії в системі соціально-педагогічної роботи; досліджено особливості використання арт-терапевтичних підходів у роботі з дітьми молодшого шкільного віку в системі позашкільної освіти; експериментально перевірено ефективність арт-терапевтичних підходів на формування емоційного благополуччя дітей молодшого шкільного віку в умовах закладу позашкільної освіти; розроблено щодо використання арт-терапевтичних підходів у формуванні емоційного благополуччя в контексті соціально-педагогічної роботи закладів позашкільної освіти.
- ДокументВикористання арт-терапії у соціальній роботі з особами з інвалідністю(БДПУ, 2023) Буханиста, НаталіяУ кваліфікаційній роботі визначеносутність арт-терапії у соціальній роботі; охарактеризовано методи арт-терапії та особливості використання їх у соціальній роботі з особами з інвалідністю; проаналізовано досвід використання арт-терапії в роботі з людьми з інвалідністю; розроблено рекомендації щодо підвищення ефективності використання арт-терапії у соціальній роботі з особами з інвалідністю.
- ДокументВикористання арт-терапії як технології соціально-педагогічної діяльності у роботі з дітьми(БДПУ, 2021) Кулікова, АннаУ кваліфікаційній роботі схарактеризовано арт-терапію як технологію соціально-педагогічної діяльності. Визначено основні напрямки та види арт-терапії у соціально-педагогічній діяльності. Досліджено особливості використання арт-терапії у соціально-педагогічній діяльності у роботі з дітьми молодшого шкільного віку у закладах позашкільної освіти. Експериментально перевірено ефективність програми соціально-педагогічної арт-терапії для дітей молодшого шкільного віку у закладах позашкільної освіти. Розроблено рекомендації щодо розробки програм соціально-педагогічної арт-терапії для дітей молодшого шкільного віку у закладах позашкільної освіти.
- ДокументВолонтерська діяльність у сучасному українському суспільстві: організація допомоги Збройним Силам України(БДПУ, 2023) Златов, АртемУ кваліфікаційній роботі здійснено аналіз поняття "волонтерство" та визначено його види; визначено мотиваційну складову та досвід волонтерської діяльності в Україні в умовах сьогодення; проаналізовано особливості організації волонтерської допомоги Збройним Силам України; розроблено модель Центру волонтерської допомоги Збройним Силам України.
- ДокументВплив волонтерського руху на соціокультурні процеси та освітні можливості в Україні: аналіз маштабів, основних напрямків діяльності та досягнень(БДПУ, 2024) Кулянкова, ОленаУ кваліфікаційній роботі проаналізовано роль волонтерства у соціокультурних процесах та в контексті освітніх можливостей; схарактеризовано волонтерську діяльність під час війни; досліджено волонтерські програми та проєкти у сфері освіти та культури; визначено поточний стан діяльності волонтерського руху в Україні та схарактеризувати напрями його удосконалення.
- ДокументВпровадження ідей менторства (наставництва) в практику сучасного закладу загальної середньої освіти(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Кошляк, ОленаУ кваліфікаційній роботі проаналізовано наукову літературу, досвід впровадження менторства в сучасній вітчизняній та закордонній практиці. Розроблено інструменти самооцінки готовності до наставництва, аналізу результативності впровадження менторської програми. Розроблено менторську програму “Менторство в дії” на засадах соціально-педагогічної технології. Рекомендовано впровадження програми “Менторство в дії” в заклади освіти як основи шкільної моделі наставництва для вчителів-початківців.
- ДокументВідновлення ментального здоров’я дітей у кризовій ситуації(БДПУ, 2024) Липосавицька, ЯнаУ кваліфікаційній роботі теоретично вивчено ментальне здоров’я дітей та його збереження в умовах кризової ситуації, а також емпірично досліджено стан ментального здоров’я дітей та його відновлення за допомогою корекційно-розвивальної програми засобами арт-терапії; проаналізовано наукові джерела з проблеми ментального здоров’я; схарактеризувати як важливу складову повноцінного здоров’я особистості; досліджено стан ментального здоров’я дітей у кризовій ситуації та соціально-педагогічні умови відновлення засобами арт-терапії; розроблено корекційно-розвивальну програму для відновлення ментального здоров’я дітей з використанням методів арт-терапії.
- ДокументДидaктичні ігри як зacіб кoрeкції фонетико-фoнeмaтичнoї складової мoвлeння cлaбoчуючих дітeй дoшкільнoгo віку(Бердянський державний педагогічний університет, 2021) Анастасія, ДавидоваУ кваліфікаційній роботі визначено особливості мовлення cлaбoчуючих дітей дітeй дoшкільнoгo віку та доведено необхідність корекційного впливу щодо формування його складових, з’ясовано місце і роль дидактичних ігор в системі корекційно-розвиткової роботи зі слабочуючими дітьми дошкільного віку. Розроблена та експериментально перевірена ефективність впливу системи дидактичних ігор на рівень розвитку фонетико-фoнeмaтичнoї складової мовлення cлaбoчуючих дітей старшого дошкільного віку.
- ДокументЗастосування здоров'язбережувальних технологій у громаді як напрям діяльності фахівця із соціальної роботи(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Гавяз, КатеринаУ кваліфікаційній роботі розкрито проблему здоров'язбереження особистості площині теорії і практики соціальної роботи. З’ясована роль та участь громади у формуванні здорового способу життя й здоров'язбережувальної компетентності населення громади. Визначено стан сформованості здоров'язбережувальної компетентності населення громади. Розкрито сучасні здоров'язбережувальні технології в соціальній сфері та особливості їх впровадження у практику роботи фахівця із соціальної роботи за для формування здоров'язбережувального середовища в територіальній громаді. Розроблено та реалізовано програму підвищення здоров'язбережувальної компетентності населення територіальної громади «Громада обирає здоров'я».
- ДокументМедійна грамотність учасників освітнього процесу як основа інформаційної безпеки(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Теравська, КатеринаУ кваліфікаційній роботі визначено сутність поняття “медійна грамотність” та надати характеристику її завданням, формам та складовим. Розкрито взаємозв’язок медійної грамотності та інформаційної безпеки. Визначено рівень медійної грамотності у здобувачів молодшого шкільного віку. Розроблено цільову соціально-педагогічну програму з формування медійної грамотності у здобувачів молодшого шкільного віку.
- ДокументОрганізація правового виховання здобувачів закладу загальної середньої освіти як напрям професійної діяльності соціального педагога(БДПУ, 2022) Лопатнічено, ОльгаУ каліфікаційній роботі виявлено ступінь дослідження проблеми правового виховання здобувачів закладу загальної середньої освіти. Розкрито сутність та структуру правової культури здобувачів закладу загальної середньої освіти. Визначено рівень правової культури здобувачів закладу загальної середньої освіти. Розроблено, теоретично обґрунтувати соціально-педагогічну модель правовиховної роботи в закладі загальної середньої освіти.
- ДокументОсобливості соціально-профілактичної роботи з дітьми групи ризику у закладах загальної середньої освіти(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Власова, СвітланаУ кваліфікайній роботі охарактеризовано дітей групи ризику з позиції їх соціально-психологічного статусу. Визначено змістові особливості організації соціально-профілактичної роботи з дітьми групи ризику та ефективні форми соціально-профілактичної роботи з дітьми групи ризику. Розроблено методику виявлення дітей групи ризику в умовах закладу загальної середньої освіти. Схарактеризовано технологію «сторітелінгу» у соціально-профілактичній роботі з дітьми групи ризику та членами їх сімей.
- ДокументПотенціал неформальної освіти в контексті формування професіоналізму майбутніх фахівців із соціальної роботи(БДПУ, 2024) Сердюченко, АнастасіяУ кваліфікаційній роботі визначено сутність та форми неформальної освіти; проаналізовано особливості та переваги "МООС" як форми неформальної освіти; здійснено дослідження здобуття неформальної освіти майбутніми фахівцями з соціальної роботи БДПУ; роброблено гайд з "МООС" для майбутніх фахівців із соціальної роботи.
- ДокументПрактика соціальної підтримки дітей раннього віку у процесі адаптації до закладу дошкільної освіти в умовах війни(БДПУ, 2023) Козакова, АлінаУ кваліфікаційній роботі визначено основні підходи до визначення поняття “соціальна адаптація” та “соціальна підтримка”, проаналізовано їхні основні чинники; охарактеризовано особливості розвитку та механізми соціалізації та адаптації дитини раннього віку у контексті проблеми дослідження; досліджено рівень сформованості соціальної адаптації дітей раннього віку до умов закладу дошкільної освіти; розроблено технологію соціальної підтримки та адаптації дітей раннього віку до ЗДО в умовах війни; проаналізовано результати експериментальної роботи з соціальної адаптації дітей раннього віку до умов закладу дошкільної освіти.
- ДокументПротидія кібер ризикам як напрям забезпечення безпечного і здорового освітнього середовища(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Саліхова, ВалентинаУ кваліфікаційній роботі здійснено теоретичний аналіз проблеми формування безпечної поведінки підлітків в кібер-просторі як соціально-педагогічної проблеми. Проаналізовано міжнародний та вітчизняний досвід формування у підлітків безпечної поведінки в кібер-просторі. Обґрунтувано критерії, показники, рівні сформованості у підлітків безпечної поведінки в кібер-просторі. Теоретично обґрунтувано соціально-педагогічні умови протидії кіберризикам у закладах освіти та здійснити їх експериментальну перевірку.
- ДокументПрофілактика ризикованої поведінки в молодіжній субкультурі(Бердянський державний педагогічний університет, 2023) Черевко, МаріяУ кваліфікаційній роботі визначено зміст поняття “ризикована поведінка в молодіжній субкультурі”, специфіку, наукові підходи та концепції дослідження феномену молодіжна субкультура. Розкрито особливості профілактики ризикованої поведінки в молодіжній субкультурі. Визначено компоненти, критерії та показники, охарактеризувати рівні схильності молоді до ризикованої поведінки в молодіжній субкультурі. Розроблено й експериментально перевірити модель та методику профілактики ризикованої поведінки в молодіжній субкультурі.
- ДокументПрофілактика та протидія домашнього насилля в період кризи(Бердянський державний педагогічний університет, 2022) Швачова, НадіяУ кваліфікаційній роботі з’ясовано сутність домашнього насильства як актуальної наукової проблеми. Схарактеризовано систему профілактики домашнього насильства в Україні. Виявлено особливості домашнього насильства під час кризи. Досліджено ставлення жінок до проблеми домашнього насильства. Визначено та змоделювати комплекс заходів щодо профілактики та протидії домашнього насильства в період кризи.
- ДокументПідготовка кандидатів в прийомні батьки як напрям роботи соціального педагога(БДПУ, 2023) Іваненко, НаталяУ кваліфікаціній роботі визначено роль сім’ї у становленні особистості й розвитку дитини та окреслено державну політику щодо дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в Україні; визначено сучасні сімейні форми влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; розкрито суть соціального супроводу прийомної сім’ї та підготовки кандидатів у прийомні батьки; вивчено ефективність зарубіжних та українських програм підготовки кандидатів у прийомні батьки.
- ДокументРаннє втручання як новостворена послуга центру соціальних служб у контексті комплексного підходу(БДПУ, 2023) Гапоненко, КатеринаУ кваліфікаційній роботі визначено стан, відправні положення досліджуваної проблеми в теорії та практиці соціальної роботи; проаналізувано закордонний та вітчизняний досвід функціонування служб раннього втручання; дослідженно законодавчі та практичні підстави організації новоствореної послуги раннього втручання в закладах відомчого підпорядкування; розроблено інтенсив-програму навчання фахівців для надання комплексної послуги раннього втручання в умовах центру соціальних служб м. Селидове Донецької області.
- «
- 1 (current)
- 2
- 3
- »