Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/3453
Назва: Дослідження психологічної адаптації до процесу навчання дітей із ЗПР
Автори: Сизко, Ганна Іванівна
Жмайло, Анастасія Андріївна
Syzko, Hanna
Ключові слова: адаптація
психологічна адаптація
затримка психічного розвитку
дитина з особливими освітніми потребами
спеціальна освіта
освіта
Дата публікації: 2020
Видавництво: Київ ; Ніжин : Видавець «ПП Лисенко М.М.»
Бібліографічний опис: Сизко Г. І. Дослідження психологічної адаптації до процесу навчання дітей із ЗПР / Г. І. Сизко, А. А. Жмайло // Актуальні проблеми психології : збірник наукових праць Інституту психології імені Г. С. Костюка НАПН України. Том 14 : Методологія і теорія психології.– Київ ; Ніжин : Лисенко М. М., 2020. – Вип. 3. – С. 46–55.
Короткий огляд (реферат): У статті розглянуто поняття адаптація та визначені складові компоненти структури психологічної адаптації до процесу навчання дітей із затримкою психічного розвитку. Визначено, що психологічною адаптацією називають пристосування особи до існуючих в суспільстві вимог і критеріїв оцінок за рахунок присвоєння норм і цінностей даного суспільства. Основними показниками психологічної адаптації дитини до школи є формування адекватної поведінки, встановлення контактів з учнями та вчителем, оволодіння практичними навичками навчальної діяльності. В структурі психологічної адаптації до процесу навчання виділені такі компоненти: соматичний та фізичний стан; поведінковий компонент; когнітивний компонент; емоційно-вольовий компонент. Розкрито сутність кожного з цих компонентів. Проведено дослідження сформованості структурних компонентів механізму психологічної адаптації дітей із затримкою психічного розвитку до процесу навчання та запропонована корекційна програма. Описані стадії (етапи) роботи з подолання дезадаптації дітей із затримкою психічного розвитку як тривалого і динамічного процесу.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/3453
ISSN: 2072-4772
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Doslidzhennia psykholohichnoi adaptatsii do protsesu navchannia ditei iz zpr.pdf317,31 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.