Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/3639
Назва: Alvin Ailey’s creative method and modern jazz dance
Автори: Погребняк, Марина Миколаївна
Pogrebnyak, Maryna
Ключові слова: хореографія
театральний танець
балетний театр
балетна вистава
творчий метод
модерн-джаз танець
Дата публікації: 2020
Бібліографічний опис: Pogrebnyak M. Alvin Ailey’s creative method and modern jazz dance / M. Pogrebnyak // Sciences of Europe. – 2020. – Vol. 3, №54. – P. 3–6.
Короткий огляд (реферат): Стаття присвячена творчості Алвіна Ейлі – одного з представників нових напрямів театрального танцю. Актуальність статті обумовлена необхідністю теоретичної підтримки митців і навчального процесу у галузі нових явищ хореографічного мистецтва, зокрема нових ідей хореографів – представників сучасного балету, які поступово просотуються у світовий театральний простір. У статті проаналізовано творчі методи і окремі авторські хореографічні твори балетмейстера Алвіна Ейлі. Метою даної наукової розвідки є виявлення особливостей творчого методу, естетики танцю і характерних ознак індивідуального балетмейстерського стилю Алвіна Ейлі. Методологія дослідження ґрунтується на використанні джерелознавчого метода для вивчення творчої діяльності балетмейстера Алвіна Ейлі; аналітичного – для виявлення особливостей його творчого методу, естетики танцю і характерних ознак індивідуального балетмейстерського стилю; історико-типологічного – для класифікування авторських творів балетмейстера. В результаті аналізу найвідоміших творчих робіт А. Ейлі виявлені характерні особливості естетики театрального танцю Алвіна Ейлі. Ними стають: 1) трансформування техніки афрокарибського традиційного танцю, що є основою його індивідуального хореографічного стилю, у поєднанні її з технікою індивідуальних стилів танцю «модерн» Л. Хортона і М. Грехем і елементами класичного і джаз-танцю; 2) амплітуда, динамічність рухів у сполученні з текучою пластичністю; 3) використання групової імпровізації і різноманітних групових скульптурних побудувань; сольних реплік у поліфонічному малюнку; пластики ритуальних танців; джазової танцювальної імпровізації з елементами африканських ритуальних танців (пyльсуючі «contraction» торса, ритуальні оберти, робота з багатошаровою білою спідницею, притупи); використання прийому «ансамбля, що розпадається» у композиції танцю. Крім того, творчий метод роботи А. Ейлі з виконавцями, який дозволяв їм привносити свій власний унікальний стиль у запропоновану хореографію дає можливість прирівняти А. Ейлі до джазового режисера і співвіднести його хореографію з такими формами афроамериканського мистецтва, як біг-бенд, або джаз. Поєднання цього творчого методу з естетичними засадами танцю «модерн» (символізм, неоміфологічна спрямованість, синтез мистецтв) і одночасне збагачення естетики американського танцю «модерн» виразними засобами африканського джаз-танцю дозволяє зробити припущення про те, що зародження одного з різновидів танцю «модерн» в 1970-х рр. – «модерн-джаз-танцю» пов’язане з творчістю Алвіна Ейлі.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): https://issuu.com/sciencesofeurope/docs/vol-3-no-54-2020
http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/3639
ISSN: ISSN 3162-2364
Розташовується у зібраннях:Статті

Файли цього матеріалу:
Файл Опис РозмірФормат 
Pogrebnyak M. Alvin Ailey’s creative method and modern jazz dance-1-6.pdf631,85 kBAdobe PDFПереглянути/Відкрити


Усі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.