Будь ласка, використовуйте цей ідентифікатор, щоб цитувати або посилатися на цей матеріал: http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/4034
Назва: Лінгвістичні ігри як засіб формування комунікативної компетентності учнів в умовах Нової української школи
Інші назви: Linguistic games as a means of communicative competence of pupils in conditions of new Ukrainian school
Автори: Попова, Ольга Іванівна
Попова, Лариса Петрівна
Popova, Olha
Popova, Larysa
Ключові слова: лінгвістична гра,
комунікативна компетентність молодших школярів,
фонетичні ігри,
лексико-фразеологічні ігри,
морфологічні ігри,
орфографічні ігри,
синтаксичні ігри.
Дата публікації: кві-2021
Видавництво: Бердянськ : БДПУ
Бібліографічний опис: Попова О. Лінгвістичні ігри як засіб формування комунікативної компетентності учнів в умовах Нової української школи / О. Попова, Л. Попова // Наукові записки Бердянського державного педагогічного університету. Серія : Педагогічні науки : зб. наук. пр. – Вип.1. – Бердянськ : БДПУ, 2021. – С.144–152.
Серія/номер: Педагогічні науки;
Короткий огляд (реферат): У статті зроблено спробу з’ясувати роль лінгвістичних ігор як засобу формування комунікативної компетентності молодших школярів, що сприяє підтриманню інтересу до навчання української мови та спрямований на отримання учнями знань за рахунок власних зусиль, розкриття особливостей будови та функціонування мови. Лінгвістична гра сприяє розвитку в здобувачів початкової освіти уяви про основні граматичні категорії та граматичне значення слова, які як абстрактні поняття дуже важко сприймаються в цьому віці. Вона також допомагає зрозуміти процес утворення нових слів та засвоїти основні словотворчі моделі. Ігрове засвоєння слова сприяє розвитку загальної мовленнєвої культури особистості, формує підсвідоме розуміння мовної норми та розвиває лінгвістичне мислення, що є основою комунікативної компетентності. Систематизація досвіду педагогів, представленого на особистих сайтах, у журнальних статтях та методичних публікаціях дозволила виділити найбільш популярні лінгвістичні ігри, які використовуються педагогами на уроках української мови в початковій школі, та розподілити їх на такі групи: фонетичні, лексико-фразеологічні, морфологічні, орфографічні, синтаксичні. Ураховуючи те, що молодшим школярам характерні емоційність, пізнавальна активність, бажання фантазувати, прагнення показати свою кмітливість і вправність, зростає роль використання лінгвістичних ігор на уроках української мови як засобу формування комунікативної компетентності. Сучасні лінгвістичні ігри передбачають змагальність, добровільність, що дозволяє учням задовольнити свої потреби в рухливості, отримати позитивні емоції радості, захоплення, задоволення, реалізувати свої інтереси, оволодіти навичками комунікації тощо. При проведенні лінгвістичних ігор здобувачі початкової освіти не лише засвоюють мовні норми, правила, а й залучаються до системи різноманітних суб’єкт-суб’єктних відносин, формують уміння взаємодіяти в команді, приймати рішення, доводити свою думку, що сприятиме формуванню комунікативної компетентності.
URI (Уніфікований ідентифікатор ресурсу): http://dspace.bdpu.org:8080/xmlui/handle/123456789/4034
ISSN: 2412-9208
Розташовується у зібраннях:Наукові фахові видання БДПУ. Педагогічні наукиУсі матеріали в архіві електронних ресурсів захищені авторським правом, всі права збережені.